WADI LOGOO.png
באנר עברית.jpg

מועצת הפיס לתרבות בשיתוף הגלריה לאמנות אום אל-פחם מזמינים אמנים להגיש מועמדות להשתתפות בתכנית חממות פיס לאמנות ועיצוב. התכנית נולדה כמענה לאתגרי הקורונה ומתוך כוונה לאפשר לאמנים ומעצבים להמשיך וליצור במסגרת 'עוטפת' מבחינה מקצועית, תקציבית וחברתית, גם כאשר עולם התרבות נעצר וחדל מפעילות והמוזיאונים סגורים. 

שמונה החממות בתכנית מתקיימות במוזיאונים וגלריות ברחבי הארץ. 

חממת פיס לאמנות מציעה לאמנים מסגרת ליצירת עבודה חדשה בליווי מקצועי, מענק כספי בסך 40 אלף ש"ח (כולל מע"מ) לאמן/מעצב ותערוכה קבוצתית. המענק מיועד לשכר אמן ולחומרים להפקת העבודה החדשה. המענק ישולם ע"י הפיס ישירות לאמנים. 

חממת ואדי תופעל ע"י הגלריה לאמנות אום אל-פחם וישתתפו בה חמישה אמנים צעירים מהחברה הערבית. היא תחל לפעול במאי 2021 ותימשך כשמונה חודשים.

 

תכנית החממה 

התכנית תפעל בשני ערוצים מקבילים ומשלימים:


1. פיתוח רעיוני משותף של תערוכה קבוצתית אשר תפתח בגלריה לאמנות אום אל-פחם בינואר 2022, ואשר עבורה יפיק כל משתתף יצירת אמנות חדשה. 
2. הקניית כלים לפיתוח מקצועי תוך היכרות עם תנאי השדה בהקשריהם החברתיים, הפוליטיים והכלכליים.  

החממה תכלול סדרת מפגשים אשר יתקיימו בימי שישי בבוקר מדי כשלושה שבועות בגלריה לאמנות אום אל-פחם ובזום לסירוגין. המפגש הראשון יתקיים ב-21.5.21. לוח זמנים מלא של שאר המפגשים יימסר בהמשך. המפגשים ייערכו במודל של לימוד עמיתים תוך עבודה בקבוצות, זוגות והנחייה אישית עם מנחות הפרויקט, ויכללו גם מפגשים עם אוצרות.ים ואמניות.ים פעילות.ים בשדה המקומי.

בחממה יושם דגש על לימוד מעשי של הצדדים המקצועיים-הפקתיים בתהליך העבודה של האמן והשתלבותם בתהליך היצירתי. במסגרת התכנית וכחלק מהעבודה לקראת התערוכה יתנסו המשתתפים בפרקטיקות עבודה כגון: בניית הצעות לפרויקטים (תקציב, לוחות זמנים לעבודה), תרגול מתן הסבר מילולי על יצירתם בעל-פה ובכתב, בניית תיק עבודות, בניית נוכחות דיגיטלית (אתר, פייסבוק, אינסטגרם), גיוס תמיכות, הגשה לקולות קוראים ופיתוח רשת קשרים מקצועית.

* התכנית תתקיים בערבית ובעברית

** הקול הקורא מנוסח בלשון זכר אך מיועד לנשים ולגברים כאחד 

מועד תחילת החממה: 21.5.2021

מועד סיום החממה: פברואר 2022

תערוכה מסכמת: ינואר 2022

אמנים יכולים להגיש מועמדות לעד שתי חממות ולהשתתף בחממה אחת בלבד. 

אמנים שיגישו מועמדות ויתקבלו לשתי חממות ידרשו לבחור חממה אחת.

 

תנאי סף להגשת מעמדות

1. אמן מגיש בקשה אחת בלבד למועצת הפיס לתרבות ולאמנות בשנת 2021. יודגש כי אמן המגיש מועמדות לחממות לא יוכל להגיש בקשות למענק במסגרת הקולות קוראים של מועצת הפיס שפורסמו בינואר 2021 (לדוגמא מענק לקטלוגים, ספרי אמן וכד').


2. האמן הציג תערוכת יחיד אחת לפחות והשתתף ב-4 תערוכות קבוצתיות לפחות. מעצבים המגישים מועמדות לחממה של מוזיאון העיצוב בחולון נדרשים להוכיח השתתפות ב-4 תערוכות קבוצתיות לפחות.
 

 3. האמן מתחייב להשתתף בכל פעילויות החממה, בהתאם לתכנית וללוחות הזמנים שיקבעו על ידי גוף התרבות המנהל את החממה. חממת ואדי תחל במאי 2021 ותימשך עד פברואר 2022.

4. האמן הוא אזרח ישראלי.

5. התכנית מיועדת לאמנים מהחברה הערבית אשר נמצאים עד שמונה שנים מסיום לימודיהם האקדמיים.


ההרשמה פתוחה לכל המדיומים האמנותיים (פיסול, פרפורמנס, וידאו, ציור, צילום, סאונד וכד׳)  

 

תהליך הגשת מועמדות

על מנת להגיש מועמדות יש לשלוח את החומרים הבאים בעברית או אנגלית: 

1. פרטים אישיים: שם מלא, תאריך לידה, מקום מגורים, אימייל וטלפון.

2. צילום ת.ז. 

3. קו"ח מקצועיים כולל רשימת תערוכות יחיד וקבוצתיות בהן השתתף האמן, בציון מועד, מקום ושם תערוכה.

4. תיק עבודות: 10-20 דימויים של עבודות מחמש השנים האחרונות, בצירוף שם העבודה, שנה, טכניקה ומידות. לעבודות וידאו ופרפורמנס יש לצרף לינק לצפייה ביצירה. 
5. טקסט קצר המפרט מדוע האמן מעוניין להשתתף בתכנית ומה הוא מקווה להשיג ממנה (עד 200 מילה).

 

את כל המסמכים יש להגיש בקובץ PDF אחד ברצף ובסדר הנ"ל. משקלו הכולל של הקובץ לא יעלה על 8 מגה. יש לציין את שמו המלא של מגיש הבקשה בשם הקובץ. 

את החומרים יש לשלוח לכתובת הדוא"ל: projects@ummelfahemgallery.org

נא לכתוב בשורת הנושא "חממת ואדי" ואת שמכם.

 

האמנים יבחרו ע"פ איכות אמנותית, גיוון המדיום האמנותי, פעילות רציפה בשדה המקצועי מאז סיום הלימודים ומידת התרומה המקצועית של החממה לקידומו של האמן.

חברי ועדת הבחירה: אניסה אשקר, ליאן אסייד, נוגה דוידסון, סעיד אבו שקרה ונורית טמיר

מועד אחרון להגשת מועמדות 10.3.2021 

להורדת קובץ PDF עם כל ההנחיות: לחץ/י כאן

לשאלות ומידע נוסף על חממת ואדי: projects@ummelfahemgallery.org

 

בהצלחה!